22 Şub 2018 Perşembe

kastamonu4.2016

 

 

 

“Ekim Ayı “Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık” etkinlikleri çerçevesinde Kastamonu Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde KETEM personelleri tarafından 27/10/2016 tarihinde, ilimizin en işlek AVM’inde Kanser Farkındalık Standı kuruldu.

 

Halkın kanser ile ilgili bilgi-bilinç düzeyinin artırılmasının hedeflendiği stantta Orhan Şaik Gökyay Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen öğrencilerinden oluşan bir grup tarafından sunulan “Müzik Dinletisi” ile konuya dikkat çekildi. Müzik dinletisine ait küçük bir bölüm Müdürlüğümüz Twitter ve Facebook hesabında paylaşılmıştır. Kurulan stantta halkın görebileceği yerlere afişler asılmış olup, alışverişe gelen bireyler KETEM personelleri tarafından “Meme Kanseri” ile ilgili broşürlerle bilgilendirilerek KETEM’e davet edilmiştir. Ayrıca stantta ziyaretçilere; Halk Sağlığı Müdürlüğünce hazırlatılan, Kanser ve erken teşhisin vurgulandığı not defterleri, kalem, balon, magnet, ve araba kokusu ikram edilmiştir.

 

 

Ayrıca Ekim ayı içerisinde Kanser Birimi çalışanlarınca Kastamonu Belediyesi Yaşlı Bakım Hizmetleri Merkezi ziyaret edilerek, hizmet verdikleri grup içerisinde Kanser Tarama standartlarına uyan bireyler tespit edilmiş ve KETEM’de taramalarının yapılması sağlanmıştır.

 

 

“Ekim Ayı “Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık” etkinlikleri kapsamında Barutçuoğlu Sinemaları yönetimi ile iletişime geçilerek Kanser Daire Başkanlığınca hazırlatılan Kanser konulu videonun tüm salonlarda gösterim öncesi yayınlanması sağlanmıştır.

 

 

Müdürlüğümüzce hazırlanan " Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır " sloganı yazılı bez afiş, 16.10.2016 tarihinde 1461 Trabzonspor ile oynanan müsabakada Kastamonuspor 1966 Kulübü futbolcuları tarafından farkındalık sağlamak amacıyla açılmıştır. 

 

 

 

 

 

 

kastamonu6kastamonu7kastamonu12016kastamonu2.2016