22 Şub 2018 Perşembe

yozgat082016yozgat052016

Yozgat Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğünce akciğer kanseri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan koca ciğer maketinin sergilendiği etkinlik düzenlendi.

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığının desteğiyle akciğer kanserine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan ve tüm Türkiye'de uygulanmaya başlayan "Koca Ciğer Projesi" nin bu haftaki durağı, Yozgat oldu.

 

Yozgat'ta Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından halkı bilinçlendirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında Yimpaş AVM ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda kurulan stantta akciğer maketi aracılığıyla vatandaşlara ve öğrencilere akciğer kanseri hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Kurulan stantta sigara dumanına maruz kalmanın akciğer kanserinin en önemli nedeni olduğunun altı çizilerek, akciğer kanseri ile mücadelede en doğru, en temel yaklaşımın ise sigara kullanmamak ya da bırakmak olduğu vurgulandı. Akciğer kanseri, diğer akciğer hastalıkları ve pulmoner rehabilitasyon hakkında bilgilendirme yapılıp, konu ile ilgili broşürler dağıtıldı.

 

yozgat012016yozgat042016yozgat032016yozgat022016