22 Şub 2018 Perşembe

yalova012016 

Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi tarafından, meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek için bisiklet ve yürüyüş etkinliği düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kanser Hastaları Derneği ve Yalova Üniversitesi Öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte; katılımcılara meme kanserinin sembolü olan pembe kurdeleler takıldı, bisikletler pembe balonlarla süslendi. Müdürlük önünden başlayarak; sahil boyunca devam eden faaliyetimiz, halkında katılımıyla Kent Meydanında son buldu.   

Ekim Ayı Boyunca Kanserde Erken Teşhisin Önemini Vurgulamak İçin Çeşitli Mekânlarda Stantlar Açıldı:yalova082016

Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi tarafından Yalova Kent Meydanında, Sağlıklı Yaşam Aracı ile birlikte stant açıldı. Kanser taramaları ile ilgili broşürler dağıtılarak kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekilmeye çalışıldı.

Çiftlikköy Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları tarafından Özdilek alış- veriş merkezinde stant açıldı. Çınarcık, Altınova, Termal Toplum Sağlığı çalışanları tarafından da halk pazarlarına gidilerek stant kuruldu ve meme kanserinde erken teşhisin öneminin vurgulandığı broşürler dağıtıldı.

Okullara Gidilerek Öğrencilere,  Velilere ve Öğretmenlere Kanser Hakkında Eğitimler Verildi:

Çınarcık TSM tarafından Sağlık Meslek Lisesi öğrencilere kanserler hakkında bilgi verildi. Halk eğitimleri düzenlendi. Çiftlikköy TSM tarafından Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesine gidilerek tüm kanserler hakkında genel bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Müdürlüğümüz tarafından yapılan farkındalık çalışmaları yerel gazeteler, Müdürlüğümüz Web Sitesinde ve sosyal paylaşım sitelerinde yayımlandı.

 

yalova062016yalova022016yalova032016yalova072016

l MEME KANSERi BiLiNcLENDiRME AYi 170162384yalova042016