22 Şub 2018 Perşembe

tekirdag201708tekirdag201704

 

Kanser Daire Başkanlığı tarafından 81 ilde sergilenmesi planlanan Koca Ciğer Maketi Tekirdağ ilinde. Koca Ciğer Maketi; akciğer kanseri ve akciğer hastalıkları hakkında halkımızın bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması, özellikle okul öğrencilerine akciğerin yapısı ve akciğer kanserinde oluşan anormal dokuların gözlenmesi adına eğitim amaçlı kullanılmaktadır.

 

Koca Ciğer Maketi Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesine bağlı olan Tekira AVM ’de, Çorlu ilçemizde bulunan Orion AVM ‘de, Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesinde görevli personelleriniz eşliğinde sergilenmiştir. Söz konusu sergide; stant açılarak öğrencilere ve halka farkındalık oluşturulması sağlanmıştır. Stant alanına kanser ile ilgili afişler yapıştırılmış ve vatandaşlara söz konusu broşürler dağıtılmıştır. Sağlık personellerimiz tarafından halka GGK kitleri dağıtılarak farkındalık oluşturulmuş ve Ulusal kanser taramalarını yaptırmak üzere; halkımız Çorlu KETEM ve Süleymanpaşa KETEM e davet edilmiştir.

 

Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi bahçelerinde Koca Ciğer maketi sergilenmiş olup, öğrenciler tarafından ilgi görmüştür. Görevli sağlık çalışanlarınız öğrencilere maket sayesinde akciğer kanseri ve akciğer hastalıklarından bahsetmiştir.

 

tekirdag201706tekirdag201707tekirdag201703tekirdag201701tekirdag201709tekirdag201705