16 Ara 2017 Cumartesi

sivas201706sivas201705

 

Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası süresince kanser konusunda farkındalık oluşturmak, dikkatleri kanser konusuna çekmek amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bu kapsamda;

 

1. Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kanser Savaş Derneği işbirliği ile 05 Nisan 2017 Çarşamba günü Saat:14.00’da Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde Kanser Taramaları, Erken Teşhisin Önemi ve Kanser Tedavisi başlıklı bir Panel gerçekleştirildi. Panele Sivas Vali Yardımcısı Yeliz YILDIZHAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet ÇİMEN, İl Sağlık Müdürü Dr. Adil KAYA, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent SAĞLAM, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Davut Vecdi ERSÖZ, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İlker TOKER, Özel MEDİCANA Hastanesi Mesul Müdürü Prof. Dr. Mustafa GÜRELİK ve çok sayıda davetli katıldı.

 

2. Panel girişinde KETEM tarafından stant kurularak katılımcılara broşürler eşliğinde kısa bilgiler verildi ve katılımcılar taramalarını yaptırmak üzere davet edildi.

 

3. Kanser taramalarını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla ilimizdeki sağlık personelinin katılımı ile "Yakınını Al Taramaya Gel" kampanyası başlatıldı. Kampanya ile Sağlık Personeli yakınları ile birlikte KETEM'e davet edildi.

 

4. Sivas KETEM personeli tarafından Kuran Kurslarında, Halk Eğitim Merkezi, Hanımlar Kültür Merkezleri ve Okullarda eğitimler düzenlendi.

 

5. Halk Sağlığı Müdürümüz bir basın bülteni yayınlayarak kanser ve taramalar konusunda kamuoyuna bilgiler verildi.

 

6. Yerel basın ve yayın organları aracılığıyla KETEM tanıtıldı.

 

7. Şehrimizin işlek caddelerine Kanser konulu pankartlar asıldı.

 

sivas201707sivas201704sivas201702sivas201701