22 Şub 2018 Perşembe

marasAs2017

Kanser konusunda toplumda farkındalığın oluşturulması, kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KETEM konusunda farkındalık için yaptığımız işbirliğinin en güzel örneklerinden bir yenisini sergiliyor.

KETEM durağı açılış programına Kahramanmaraş Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Yusuf DELİKTAŞ, Toplu Taşıma Şube Müdürü H. Mehmet ÇİÇEK, Terminaller ve Otoparklar Şube Müdürü Osman TANIR, Halk Sağlığı Müdürü Ahmet YENER, Müdür Yardımcısı Dr Harun ÇETİN ve Şube Müdürlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

 

maras072017maras062017

KETEM DURAĞI açılışında konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet YENER: Kahramanmaraş İlimizde Kanser konusunda toplumda farkındalığın oluşturulması amacıyla birçok işler başardık. Tüm sağlık, eğitim ve ilgili kurumlar ile işbirliği yaparak sağlık personeli ve halka yönelik eğitim programları, konferans, kanser hastaları ve ailelerine moral gecesi, halkımıza açık mekânlarda farkındalık stantları ve yarışmalar düzenledik. Yaptıklarımızı toplantılarımızda, yerel kanallarda ve sosyal medyada paylaştık. Şimdi ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin desteği ile Türkiye’de bir ilk olan KETEM DURAĞI’nın açılışını yapmış bulunuyoruz. Kanser konusunda toplumda farkındalığın oluşturulması, kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KETEM konusunda farkındalık için yaptığımız işbirliğinin en güzel örneklerinden bir yenisini dedi.

 

maras022017maras052017

KETEM durağı bizim için ne ifade ediyor paylaşmak istiyorum. Halkımızın sağlığı için önemli meseleleri herkes dile getirmelidir. Sağlığımıza bakma sorumluluğu bizim elimizde. Ayrıca doğru ve güvenilir bilginin farkındalık kapısını açacak bir anahtar olduğunu unutmayalım. Bu nedenle kanser konusunda taramalara yönlendirdiğimiz hedef kitlemizle iletişim halinde (iç içe) olduğumuz bu mekânda; merak, hatırlatma ve çağrışım hissi uyandırarak, halkımızı KETEM DURAĞI’mızın yanı başındaki KETEM’e yönlendirmek. Bu durakta inen herkes KETEM e uğramadan gitmeyecek. Sağlığını kim ihmal etmek ister ki! Bu zor değil bir elin parmağı kadar kuralı var. Neye nasıl bakacağımızı bilmek önemli olan. Şimdi KETEM DURAĞI’mız hatırlatmak istediğimiz KETEM mesajımızı hissettirebilen güzel bir örnek. Sağlığımıza verdiğimiz önemle önce kendimiz sonra çevremiz için çok daha güzel bir dünya oluşturacağımıza inanıyorum. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Sağlığımızı korumaya çalışan sağlık personelimizi kutluyorum. Herkese sağlıklı bir ömür dileklerimi sunuyorum’ diye belirtti.

 

maras042017maras082017