22 Şub 2018 Perşembe

giresun2017091giresun2017031

 

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü olarak halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için İl genelinde birçok etkinlikler düzenlendi. Bazıları;

 

* Merkez Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Soğuksu ASM’ de ve Atapark Meydanında meme kanseri bilinçlendirme ayı kapsamında stant açılarak halkımızı bilinçlendirmek amacıyla eğitimler verilmiş ve broşürler dağıtılmıştır.

 

*Bulancak Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Meme Kanseri Etkinlikleri kapsamında Bulancak Meydanında stant açılarak toplam 150 kişiye eğitim verilmiş olup, broşür dağıtımı yapıldı. Yunus Emre İlkokulunda 10 öğretmen, Halk Eğitim Merkezinde 40 kursiyere, Kovanlık Aile Sağlığı merkezinde 4 kişiye hizmetçi eğitim, 50 kişiye halk eğitimi, Bahçelievler Kuran Kursunda 15 kişiye halk eğitimi verildi.

 

* Ayrıca Bulancak eski cezaevi önünden Bulancak TSM istikametine yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi. Prostat Kanseri etkinlikleri kapsamında ise sağlık çalışanlarına yönelik toplam 30 kişiye hizmetçi eğitim, topluma yönelik ise toplamda 630 kişiye eğitimler düzenlenmiş olup, stant açılmış ve broşür dağıtımı yapılmıştır. * Dereli Merkez Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Belediye önünde kurulan halk pazarında stant açılarak broşür dağıtımı yapılmıştır. Stantta başvuran toplam 245kişiye eğitim verilmiştir.

 

* Eynesil Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Gümüşçay Mahallesinde faaliyet gösteren işyerlerinde yapılan eğitim çalışmaları ile 26 kişiye, Kamil Nalbant KYK Kız Öğrenci Yurdunda yapılan eğitimle 11öğrenciye Meme kanseri ve Prostat kanseri ile ilgili eğitimler verilerek, broşür dağıtımı yapılmıştır.Ayrıca10 personele hizmet içi eğitim düzenlenmiştir.

 

* Görele Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Görele Kaymakam’ınındı katılımlarıyla Hükümet Konağı önünden Cumhuriyet Parkı istikametinde yürüyüş etkinliği düzenlenmiştir. Yürüyüş sonrası Görele Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Hakan ÇELİK tarafından kanser ve taramalar konusunda açıklamada bulundu. Ayrıca Görele Şehitlik Camii ve Anadolu Lisesi’nde toplam 60 kişiye halk eğitimi verildi.

 

* Güce Toplum Sağlığı Merkezi tarafından sağlık çalışanlarına yönelik toplam 8 kişiye hizmet içi eğitim, Zübeyde Hanım Yatılı Bölge Okulundaki 50 öğrenciye de konu ile ilgili eğitimler veridi.

 

 

*Piraziz Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Eren, Kaleyanı, Yeni, Nefsipiraziz ve Güneyköy Mahallelerinde toplam 26 kişiye Meme kanseri ve Prostat Kanseri hakkında eğitimler verilmiştir. Ayrıca Piraziz Jandarma Komutanlığında Prostat kanseri hakkında toplam 21kişiye eğitim verildi.

 

*Tirebolu Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 2 Nolu ASM, Tirebolu Müftülüğünde ve Hamam Mahallesinde toplam 83 kişiye halk eğitimi düzenlenmiştir. Ayrıca Pazaryerinde stantaçılarak toplam 117 kişiye broşürler dağıtılarak eğitimler verildi.

 

*Şebinkarahisar Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı kapsamında Pazaryerlerinde, merkez köy ve mahallelerde toplam 181 kişiye eğitimler verilmiştir. Meme Kanseri ile ilgili bilgilendirme yazısı yerel gazete ve internet sitesinden yayınlanmıştır. Prostat Günü kapsamında ise Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda, merkez kıraathane ve mahallelerde toplam 275 kişiye bilgilendirme eğitimleri yapıldı.

 

*Yağlıdere Toplum Sağlığı Merkezi tarafından merkezde 23 kişiye, Ahallı Mahallesinde 6 kişiye Elmabelen Köyünde 25 kişiye ve Toplum Sağlığı Merkezinde 14 kişiye prostat ve meme kanseri konularında eğitimler verildi.

 

giresun2017021giresun20170121giresun2017061giresun20170141giresun2017041giresun2017071giresun20170131giresun201701111