22 Şub 2018 Perşembe

sirnakmeme2017 6

 

1-     Şırnak Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından halka açık yerlere afişler asılmış, broşürler sağlık personelimiz tarafından gerekli bilgiler verilerek dağıtılmıştır.

2-     -Cizre İlçemizde KETEM personeli tarafından Cizre köylerinden taşınan hastalara tarama yapılıp Meme Kanserinin nedenleri, belirtileri, tarama, korunma ve erken tanı hususlarında eğitim verildi ve evde kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapacakları pratik olarak öğretildi. Meme, serviks, kolorektal kanser broşürleri dağıtıldı.

3-     Beytüşşebap ilçemizde Beytüşşebap TSM çalışanları tarafından TSM’de stant kurulup halka Meme Kanserinin nedenleri, belirtileri, tarama, korunma ve erken tanı hususlarında eğitim verildi ve evde kendi kendine meme muayenesinin nasıl yapacakları pratik olarak öğretildi. Meme, serviks, kolorektal kanser broşürleri dağıtıldı.

4-     Kurumumuz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birimi tarafından Şırnak Devlet Hastanesinde stant kuruluphalka bilgilendirme yapılarak, broşür dağıtımı gerçekleştirilmiş, taramalar için KETEM’e yönlendirilmişlerdir.

5-     Silopi ilçemizde Silopi TSM çalışanları tarafından TSM de stant kurulup broşür dağıtılmıştır.

6-     İdil ilçemizde İdil Toplum Sağlığı Merkezine bağlı Oyalı ASM de meme kanseri ile ilgili halka eğitim verilip broşürler dağıtılmıştır.

7-     Kurumumuz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Birimi tarafından Uludere ilçesi ÇATOM da kursiyerlere bilgilendirme yapılarak, broşür dağıtımı gerçekleştirilmiş, taramalar için KETEM’e yönlendirilmişlerdir.

8-     Silopi ilçemizde Silopi TSM çalışanları tarafından Silopi Devlet Hastanesinde stant kurulup broşür dağıtılmıştır.

9-     İdil ilçemizde İdil TSM çalışanları tarafından İdil Devlet Hastanesinde stant kurulup halk bilgilendirilmiştir.

       

sirnakmeme2017 1sirnakmeme2017 3

sirnakmeme2017 4sirnakmeme2017 5