22 Şub 2018 Perşembe

zonguldak2017010

 

 

 

 

2017 yılı ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme etkinlikleri kapsamında merkez KETEM’de 473 kişiye mamografi çekimi yapılarak meme kanseri taraması yapılmıştır. Ayrıca KETEM katının bulunduğu kapı girişi ve duvar süslenerek meme kanserine dikkat çekildi. Başvuru yapanlara pembe kurdele dağıtıldı.

 

Gökçebey İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Hacımusa Köyünde ve Duhancılar Köyünde meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi eğitimi verilerek toplam 30 kişi gezici mobil aracı ile merkez KETEM’e ulaştırılarak mamografi taraması yapılması sağlanmıştır.

 

Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, Kocaeli Köyü, Gümeli Köyü, Alaplı Halk Eğitim Merkezi, Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Bölücek Köyü, Aşağıdağ Köyü, Mollabey aile sağlığı merkezi ve Alaplı devlet hastanesinde meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi konusunda toplam 271 kişiye halk eğitimi verilmiştir.

 

Çaycuma İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM çalışanları tarafından ekim ayı süresince kurumumuza bağlı merkez, belde ve köylerde 40-69 yaş arası kadınlarımıza meme kanseri ile ilgili olarak bilgilendirme bilinçlendirme eğitimleri düzenlenmiştir. Çaycuma Kaymakamlığı, Çaycuma Belediyesi ve Saltukova Belediyesinden ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme etkinlikleri için araç desteği istenmiştir. Çaycuma kent konseyi kadın kolları ile istasyon mahallesinde kadınlarımıza halk eğitimleri verilerek meme kanseri için mamografi çekimlerine katılımları sağlanmıştır. İlçemizden ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme etkinleri kapsamında 40-69 yaş arası 232 kadının merkez KETEM’e nakilleri sağlanarak mamografi taramaları sağlanmıştır.

 

Devrek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Fehmi Işık Aile Sağlığı merkezi ve Devrek Devlet Hastanesine başvuran bireylere meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi konusunda danışmanlık hizmeti verilerek broşür dağıtılmıştır.

 

Kilimli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından merkez aile sağlığı merkezi ve merkez kuran kursunda toplam 25 kişiye meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi konusunda halk eğitimi verilmiştir.

 

 

Kdz. Ereğli ilçe sağlık müdürlüğü tarafından meme kanseri, risk faktörleri ve taramalar konusunda Kdz. Ereğli 7 nolu aile sağlığı merkezine başvuran 21 kişiye halk eğitimi verilmiştir. Ayrıca Ereğli Devlet Hastanesi bahçesinde sağlıklı yaşam aracı konuşlandırılarak stant açılmış olup, 94 kişiye bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır. Mobil TSM programı kapsamında Hacıuslu, Yazıören, İskenderli Köylerinde halk eğitimi yapılarak taramalara halkın katılımının arttırılması sağlanmıştır.

 

zonguldak2017012zonguldak20170124jpg

zonguldak2017011rrrrrrrtrt