IMAGE Ulusal Kanser Haftası Basın Bülteni

Kanser hem dünyada hem de ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kardiyovasküler hastalıklardan sonra ikinci ölüm sebebi olması...
IMAGE Mart Ayı Kalın Bağırsak Kanseri Farkındalık Ayı

  Kalın Bağırsak Kanseri (Kolorektal Kanser) Türkiye’de 2014 yılında yaşa standardize kanser hızı erkeklerde yüz binde 246,8...
IMAGE Sağlıkta Kadın Çalışanlar Fotoğraf Yarışması

  8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ruh Sağlığı Dairesi Başkanlığı, Dünya Sağlık...
IMAGE Seni İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesi - Samsun

  Farkındalık ilk olarak okul çağlarında başlar düşüncesinden hareketle, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi tarafından...
IMAGE Türkiye’nin Gururu

    CONCORD, Londra Hıfzıssıhha ve Tropikal Tıp Okulu liderliğindeki kanser sağkalımının dünya çapında hesaplanabilmesi için...
IMAGE Dünya Kanser Günü-2018

    Kanser beraberinde getirdiği sağlık sorunlarının yanı sıra, maddi ve manevi yönden uzun süreli mücadele gerektiren bir...
IMAGE Kanser Farkındalığı İçin HSGM Stand Açılarak Anket Yapıldı

  Kanser Daire Başkanlığı; "Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı" nedeniyle Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nde stand...

rize201702rize201704

 

 

 

* 15 Eylül Dünya Prostat Günü ve Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme etkinlikleri çerçevesinde Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezimde Ebruli Yaşam Derneği İşbirliğiyle “ Meme Kanserinde Erken Tanı” konulu halka yönelik panel düzenlenmiş olup panel sonrası katılımcılara mamografi çekimleri yapılmıştır.

 

* KETEM personelleri tarafından gezici kanser tarama aracı ile Rize merkez ve ilçelerinde kanser taramaları yapılarak halka yönelik eğitimler yapılmış ve el broşürleri dağıtılmıştır.

 

* İlimiz İkizdere ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Hemşiresi tarafından ilçe Devlet Hastanesinde 11 sağlık personeline hizmet içi eğitim yapılmıştır. Ayrıca el broşürleri dağıtılmıştır.

  • İlimiz Pazar ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Ekibi tarafından Melyat Çay Fabrikasında 29 kişiye, Aktaş köyü ve Akmescit köyü camilerinde de toplamda 14 kişiye Prostat Kanseri ve Meme Kanseri konularında halk eğitimi düzenlenmiş ve el broşürleri dağıtılmıştır.
  • İlimiz İyidere ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Hemşiresi tarafından İyidere Merkez Halk Eğitim Kursları ve Hazar Halk Eğitim kursunda toplamda 99 kişiye “Meme Kanserinde Geç Kalma Sağlıklı Kal” konulu farkındalık eğitimi verilmiş olup el broşürleri dağıtılmıştır. Ayrıca İyidere Toplum Sağlığı Binasında da 26 kişiye prostat kanseri eğitimi yapılmıştır.
  • İlimiz Çamlıhemşin ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Çamlıhemşin Toplum Sağlığı Merkezinde halkı Bilinçlendirmek için el broşürleri dağıtılmıştır.
  • İlimiz Derepazarı ilçesi Toplum Sağlığı Merkezinde halkı Bilinçlendirmek için el broşürleri dağıtılmıştır.
  • İlimiz Fındıklı ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Hemşiresi tarafından Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda 90 Öğrenciye, Fındıklı Yurt-kur öğrenci yurdunda da 42 öğrenciye “Meme Kanseri” Konulu seminer düzenlenmiştir. Ayrıca 15 Eylül dünya Prostat kanseri Günü etkinlikleri kapsamında da Fındıklı Mekiskir Camiinde Prostat kanseriyle ilgili Cuma metni okunmuş ve camii cemaatine el broşürleri dağıtılarak halkın bilinçlendirilmesi sağlanmıştır.
  • İlimiz Kalkandere İlçesi Toplum Sağlığı Merkezinde 22 kişiye Meme Kanseri ve Prostat kanseri hakkında eğitim verilmiş ve el broşürleri dağıtılmıştır. Kalkandere İmam Hatip Lisesinde de 30 Öğrenciye seminer düzenlenmiştir.
  • İlimiz Hemşin İlçesi Toplum Sağlığı Merkezi eğitim hemşiresi tarafından İlçe Meydanı ve kahvehanelerde prostat kanseriyle ilgili 27 kişiye eğitim verilmiş ve halka el broşürleri dağıtılmıştır.
  • Yapılan çalışmalar bunlarla sınırlı kalmayıp yıl boyunca devam edecektir.

rize201701rize201703rize201703rize201705